Klima Konform – aknapaigalduse terviklahendus

 

 

KLIMA KONFORM —
AKNAPAIGALDUSE TERVIKLAHENDUS

 

 

 
     
Priit Toiger, tootejuht
Inimesed soetavad endale kallid soojapidavad aknad ja arvavad sealjuures, et paigaldamisel piisab vaid montaaživahust aknaavasse. Kahjuks mitte. Sellisel juhul tekivad akendel hilisemad probleemid (nt külmasillast tingitud hallitavad paled). Uusehitiste puhul otse avasse ainult montaaživahuga ei paigalda enamus ehitajaid ja akendepaigaldajaid aknaid juba ammugi.

Lubage tutvustada uut greenteQ Klima Konform aknapaigaldussüsteemi,
mille abil saab tõsta aknaid soojustuse sisse lihtsalt ning mis paigalduses
peamine – väga kiirelt!

Kas teadsite, et akende paigaldamine soojustusse tõstes ehk avast välja tõstes ei tekita akende paledele külmasilda? Kui väljas on näiteks -5 kraadi külma ja toas + 20 kraadi sooja, siis liigub külmasillajoon (vt. punane joon joonisel) täpselt aknaava perimeetris nii, et see ei tekita seina paledele külmasildu, kondentsi ja mis peamine – hilisemaid tervisele kahjulikke hallitusi.

Täna uusobjektidest autoga mööda sõites jääb silma klassikaliseks saanud nn prussiring ümber akende perimeetri. Mõte on sisuliselt hea, kuna aken tuuakse avast välja soojustuse sisse. Kui aga pisut süviti teemat uurida, siis kas puidu kasutamine sellisel otstarbel on ikka hea lahendus? Selgub, et mitte. Nagu teame, on puit elav materjal, ja neid nüansse on küll, kuidas puit hakkab hiljem kuivades mängima – mõnel puhul võib pruss minna paindesse kuni paar sentimeetrit, mis hakkab lahti rebima aknale lisatud kalleid aknatihendusteipe ja montaaživahtu. Lisaks on puit külm materjal ega tekita ümber akna lengi perimeetri nn sooja perimeetrit, mis tähendab, et aken on ikka probleemses keskkonnas.

Eelpool nimetatud probleeme saab väga lihtsalt vältida kasutades akende soojustusse toomiseks selleks otstarbeks spetsiaalselt toodetud ja testitud IFT Rosenheim tooteid. GreenteQ Klima Konform profiil on uut tüüpi isolatsioonimaterjal, mis kombineerib parimad soojusisolatsioonimaterjalide omadused. Tootel on silmapaistev disain – kõrge jäikus (maksimaalse töökoormuse all on toote kokkusurumine vaid 2%), pikaajaline stabiilsus ja ilma eelpuurimiseta aknakruvide kinnitamine. Lihtne ja usaldusväärne aknalahendus, mis saavutatakse tänu toote kõrgele plastilisusele. Hoolimata suurest jäikusest on katkevenivus rohkem kui 10%.

Soojustisoleerivad omadused on olemas greenteQ Klima Konform profiilidel ka vähese isolatsioonpaksusega, parandades oluliselt üleüldist aknasüsteemi toimimist. Kindlad omadused tagavad usaldusväärsuse, pikaajalise püsivuse ka kokkupuutel teiste materjalidega ning võimaldab ettenägematul niiskusel kiiresti eralduda. Muutuvates keskkonnatingimustes toote kuju ja mõõdud ei muutu, see on vastupidav külmale ja kuumale ning materjali isotroopsus garanteerib toote pika vastupidavuse ilma üllatusteta. GreenteQ Klima Konform profiili saab saagida, freesida ja lihvida ilma spetsiaalsete tööriistadeta.

Profiilid on niivõrd tugevad, et võtavad vastu 150 kg/m kohta ainult liimiga liimides. Kruvid on profiilile vajalikud ainult profiilide fikseerimiseks/loodimiseks.

Seoses klientidelt saadud Klima Konform profiilide positiivse vastukajaga on tootevalikut pidevalt laiendatud ja täna võib tootevalikust leida profiile juba mõõtudega: 60 x 80, 80 x 90,
80 x 120, 120 x 80 ja 160 x 80 mm.

Profiili eelised:

  • külmasillavaba seina ühendus terves avatäite perimeetris
  • kerge, lihtne ja kiire akende paigaldusprotsess
  • paigaldus vastavalt paigaldusvajadusele
  • profiilide kokkupanek kohapeal ilma erivarustuseta
  • sertifitseeritud paigaldussüsteem

Seega, kui soovite rohkem infot aknapaigalduse terviklahenduste kohta, võtke meiega ühendust.

Klima-Konform