Akna- ja ukstetihendid

Tihendid akendele ja ustele

Pakume laia valikut akna- ja uksetihendeid. Tihendi valimisel tuleb lähtuda paljudest teguritest. Akna- ja uksetihendeid käsitleb ja klassifitseerib Euroopa Liidu norm EN12365. Tihendivalmistaja on kohustatud oma toodangu selle normi alusel klassifitseerima. Akna- ja uksevalmistaja omakorda peab CE-märgi raames (EN14351-1) tooma välja tihendite klassid enda tootepassides. EN12365 järgi määratakse esmalt, kas tegemist on raami- või klaasimistihendiga ning seejärel tihendusruumi vahemik (mm), vastusurve (N/m), toimiv temperatuurivahemik (C°), lühiajaline- ning pikaajaline kuju taastumine (%). Lisaks sellele on akna- ja uksetihendite juures palju tegureid, mida seadused ei reguleeri. Näiteks tihendi esteetiline väljanägemine, heli- ja soojapidavus, määrdumine, vastupanu mehhaanilistele vigastustele, värvivalik, toimivus halva pöörderaadiusega konstruktsioonides, soones püsivus, paigaldusviis jne. Proovime omalt poolt leida just teile sobiva lahenduse, sest kõikidel tihenditüüpidel on omad tugevamad ja nõrgemad küljed.

Deventer on üle 40-aastase kogemusega saksa tihenditootja, kellel tänaseks on tootmisüksused Saksamaal, Hollandis, Poolas ja Venemaal. Deventer pakub parima kvaliteediga PVC-, TPE- ja silikoontihendeid puit-, puit-alumiinium- ja PVC-akendele ning ustele. Kõik Deventer tihendid on klassifitseeritud vastavalt EN12365-le. 

Schlegel alustas saksa pereettevõttena juba 19.sajandi lõpus. Esimesed patenteeritud tihendid autouste- ja akende jaoks töötati välja juba 1930-ndatel aastatel. Pärast II Maailmasõda laiendati tihendite tootmist igat tüüpi akende ja uste jaoks. 1960-ndatel tutvustati maailmale harjastihendeid ja alustati innovaatiliste Q-Lon tihendite tootmisega. Schlegel on tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks firmaks, mis on keskendunud kvaliteetsete akna- ja uksetihendite tarnimisele rahvusvahelisele avatäidete sektorile.  

AKNATIHENDID

– puitakendele
– puit-alumiiniumakendele
– plastakendele
– veeplekitihendid

 
UKSETIHENDID

– Siseustele
– Välisustele
– Terasustele
– Suitsu- ja tuletõkkeustele
– Lävetihendid
– Lükanduste tihendid

AKNATIHENDID

– puitakendele
– puit-alumiiniumakendele
– plastakendele
– alumiiniumakendele

 
UKSETIHENDID

– siseustele
– välisustele
– lükandustele

 

HARJASTIHENDID

– ustele
– akendele
– putukavõrkudele
– mööblitööstustele