Puidu- ja mööbliliimid

VBH Estonia on H.B.Fuller edasimüüja Baltikumis: Eestis ja Leedus.
H.B.Fuller on alates 1887.aastast juhtiv globaalne liimitootja, fookusega liimide, hermeetikute ja spetsiaalkeemia täiustamisel.
H.B.Fuller liimide tehnoloogilised grupid:
– veepõhised liimid
– polümeer- ja spetsiaaltehnoloogilised süsteemid
– reaktiiv-keemilised: uretaan-, epoksiid – lahustivabad süsteemid
– sulavliimid / hotmeldid
– lahustipõhised liimid

Müüme liime ja hermeetikuid ka VBH omamärgi – greenteQ all.

Meie tootevalikus on liimid spetsialiseerunud liimitootjatelt: EVERAD ADHESIVES, DANA LIM, BOCHEM, RHENOCOLL
Meie liimiportfell sisaldab enamuse puidu- ja mööblitööstuses vajaminevaid liime:
PVAc-liime
EPI-liime
karbamiidliime (UF)
polüuretaane (PU/PUR)
sulavliime (hotmelt)
kontaktliime

Loe ka “X1 liim – tugev ja sitke maxitac”

Jowat logo

VBH sortimendis leidub PVA-liime kantli ja liimkilbi tootiseks, tasapinnaliseks lamineerimiseks spooni või laminaadiga jms pealistusmaterjalidega, tüübeldamiseks ja montaažiks, kihtliimpuidu tootmiseks, sõrnjätkamiseks ja muudeks puidu puhul vajaminevateks liitmisteks liimiga.

Tüüblite abil nurkseotiste moodustamine-jäigastamine on aega kokkuhoidev seotisviis, mis liimituna veel palju tugevam. Tüübliliime pakub VBH spetsiaalselt nii akendele-ustele kui tavapäraseks mööblivalmistamiseks.

VBH_TYYBEL_esi

Polüuretaanliime (PU/PUR) soosivaks omaduseks on nakkumine suure hulga aluspinnamaterjalidega Lisaks suur niiskuskindlus ja temperatuuritaluvus. VBH müüb ühe- ja kahekomponentseid PU-liime, kõrge tahkisesisaldusega ning ka PU-dispersioone membraanpressile 3D-pressimiseks.

VBH_PU_esi

Servapealistustööde, tasapinnaliste lamineerimiste ja profiilimähkimiste tarvis kasutatavaid sulavliime müüb VBH nii graanulitena, padrunite kui silindrite kujul. Objektil servakantide ja laminaatidega pealistamiseks saab kasutada meie pihustatavat kontaktliimi maxitac X1.

VBH_HM_esi

Universaalsele kasutusele pretendeerivate kontaktliimide heaks näitajaks on nakkumine suure hulga materjalidega ja liimimistöö lihtsus. VBH müüb pihustatavat ja tavameetmetega pealekantavat kontaktliimi.

Pehmemööbli kontaktliime müüme vee- ja lahustipõhiseid. Unikaalsena on sortimendis kloorivaba veepõhine kontaktliim kõrgeimate keskkonnanõuetega mööbliklientidele. Sulavliime pehmemööblile müüme nii survetundlikke-permanentselt nakkuvaid kui vaikseid, aga elastseid.

VBH_soft_IBC

EPI-liimi müüme otstarveteks, kus liimitavate alusmaterjalide niiskus, ka töötsoonis, on kõrgem ja toote temperatuurile vastupidavuse nõue ületab PVAc-liimidega võimaldatava.

Karbamiidliime kasutatakse siseruumide toodete valmistamiseks. Praeguseks on lahendatud ka karbamiidliimide formaldehüüdi emissiooniprobleem, mis enamikel karbamiididel on nüüdseks vähemalt E1 tasemeni vähendatud.

VBH_UF

Eelnevalt juba viimistletud pindadele puidu ja kombineeritud puitmaterjali liimimiseks vajalik liimitüüp.

LAKILIIM