Katuse aluskatte materjalid

Permo® – kõrgdifuussed aluskatted on mitmekihilised aluskatted õhutatavatele ning mitteõhutatavatele viilkatustele. Klöber Permo® võimaldab tänu headele difusiooniomadustele kasutada keemiliselt immutamata puitu.

Ehitusest põhjustatud või ehitamise ajal konstruktsiooni tunginud niiskus saab sealt igal ajal välja. Kahjuritel ja seentel pole mingisugust võimalust. Seega on võimalik valmistada kaasaegseid, täieliku soojustusega katusekonstruktsioone loobudes keemilistest puidukaitsevahenditest. Terve, hingava puidu tugev iseloom säilib mitme põlvkonna jooksul ja elab koos majaga edasi.

Klöber Permo® on täielikult taaskasutatav, kuna koosneb polüolefiinist. Nii on võimalik hoida kokku väärtuslikku toorainet. Samuti ei teki mingisuguseid probleeme, kui Klöber Permo® satub majapidamisjäätmete hulka.

Klöber Permo® ei karda päikest, niiskust ega läbiastumist.

Klöber Permo® on 4 kuud UV-kindel, seda ka intensiivse kiirguse korral. Klöber Permo® võib olla erakordselt kaua lahtiselt päikese käes. Teil on katuse katmiseks küllaldaselt aega, ilma et see kahjustaks materjali. Intensiivne UV-kiirgus ei tee midagi kõrgtehnoloogilisele polüoelfiinile. See on väga oluline, juhul kui ehitus viibib või kui mõni osa jääb pikemaks ajaks avatuks, sest aegajalt kaetakse mõni osa teistest oluliselt hiljem. Töötage stressivabalt ning proovige Klöber Permo® aluskatet juba täna.

Veekindel, isegi 1500 mm veesamba rõhu korral. Klöber Permo® on vastupidav ka suure veekoormuse korral – ilma kurikuulsa “telgi efektita”. Tuleb tuttav ette: tavaliselt jookseb vesi kattest läbi kui katsuda sõrmega märjaks sadanud pealistelki. Antud fenomeni ei esine Klöber Permo® puhul, seda tänu materjali erilisele ehitusele. Veekindlust mõõdetakse vastavalt EN 20811 ning polüolefiini veekindlus vastab enam kui 1500 mm veesambale.

Kate on paigaldamisel rebenemis- ja libisemiskindel. Klöber Permo® näol on montaaži ja turvalisuse osas tegemist vastupidavuse ja tugevuse supernäitega. Kate on ka märjana libisemiskindel ning paigaldamisel pole karta läbiastumist. Maksimaalne kvaliteet on tagatud tänu kõrgele rebenemis- ja naelte väljarebenemiskindlusele.

Lõigata noaga mitte kääridega. Hoolimata Klöber Permo® eriti tugevast ja vähevenivast ülesehitusest, on katet lihtne lõigata montaažinoaga. Igasugune vaevaline kääridega askeldamine jääb ära ja seda isegi väikeste sisselõigete korral nagu on torude läbiviigud või antennide mastid.

Hüdrofobiseeritud aluskatted võtavad veepiiskadelt kinnitumisvõimaluse. Hüdrofoobne aluskate aitab võidelda kurikuulsa imamisefekti vastu. Teatud tingimustel ilmneb kapillaarefekt, mille tulemusena imendub õhuniiskus. Tehniline kaitse selle vastu on “hüdrofobeerimine”. Hüdrofobeerimine takistab efektiivselt vee tungimist katusekonstruktsiooni. Konstruktsioon on tavaliste ilmastikuolude korral kuiv ning maksimaalselt kaitstud.

Tänu spetsiaalsele töötlemisele saavutasid Klöberi insenerid kiudude hüdrofobeerimise, mille tulemuseks on suur niiskuskindlus. Hüdrofobeeritud fliis on nagu laitmatu kaitsekilp kogu koe pinnal. Ka kõige väiksematel veetilkadel pole minimaalse katusekalde korral kohta, kuhu kinnituda. Veepiisad voolavad lihtsalt mööda difuusset aluskatet alla.

 Permo® easy H SKPermo® forte
Koostis 3 kihiline polüolefiinist fliisi-/ kilekombinatsioon4 kihiline polüolefiinist fliisi-/ armeeringu-/
kilekombinatsioon
Värvus hallantratsiit / valge
Materjali kaal, DIN EN 1849-1ca. 145 g/ m²ca. 175 g/ m²
Tulekindlusklass EN13501-1; EN11925-2EE
sd väärtus EN 12572≤ 0,03 m≤ 0,03 m
Rebenemistugevus DIN EN 12311-1 pikisuunas 280 N/ 5 cm põikisuunas 230 N / 5 cmpikisuunas 460 N/ 5 cm põikisuunas 400 N / 5 cm
Naelte väljarebimistugevus
DIN EN 12310-1 
pikisuunas 180 N põikisuunas 180 Npikisuunas 350 N põikisuunas 375 N
Veepidavus EN 20811> 3500 mm H2O> 4000 mm H2O
Temperatuuritaluvus– 40° C kuni + 80° C– 40° C kuni + 80° C
Ehitusmaterjali klass DIN 4102B 2, kontrollitud vabalt rippudes ja paigaldatunaB 2, kontrollitud vabalt rippudes ja
paigaldatuna
Katmata 4 kuud4 kuud
   
 
Mõõdud
Rulli laius1,5 m1,5 m
Rulli pikkus50 m50 m
Rulli pindala75 m275 m2
m2/ euroalus15001500
Rulli kaal ca.11,5 kg13,5 kg

Permo® easy H
Permo® easy H on kaalult kerge Klöberi kõrgdifuusne standardaluskate. 3-kihiline polüolefiinist fliisi/kilekombinatsioon sobib kõigile aluslaudisega ja aluslaudiseta viilkatustele – nii neile, mille soojustus mahub sarikate vahele kui ka neile, mille soojustus on suurema mahuga. Tegelik funktsioonmembraan, kõrgdifusioonne PE-kiht on liimitud rebenemiskindlate, UV-vastupidavate fliiside vahele. Tänu kõrgetele tugevusnäitajatele on iseenesest mõistetav, et paigaldamine on ohutu ning ei tekita probleeme.

Pidevalt kasvab eluruumideks väljaehitatud katusealuste osakaal. Lisaks optimaalsele soojusisolatsioonile on sellisel juhul vaja ka tõhusalt toimivat aluskatet, mille puhul soojustus mahuks sarikate vahele ning mis võimaldaks aurudel liikuda. Sellisel juhul ei hakka katus higistama, sest perfektselt konstrueeritud difusioonkate laseb niiskust läbi samuti nagu terve nahk. Samal ajal ei tohi kattest läbi tungida ei vesi ega tuul. Klöber Permo® easy H täidab nimetatud nõuded ja tagab maksimaalse difusiooni.

KIHID
Välimine kaitsefliis, takistab libisemist ka niiskuse korral. Hüdrofoobselt immutatud läbiniiskumise ja kapillaarefektide vastu. High-Performance difusioonmembraan sd väärtus £ 0,03 m. Maksimaalne vihma- ja tuulekindlus. Väheveniv armeering. Rebenemiskindel kuni 225-460 N/ 5 cm. Alumine kaitsefliis. Kaitseb katusekonstruktsiooni nurkade ja servade vastu.

Permo® easy H SK
Permo® easy H SK on kahepoolse teibiga TACTO varustatud Permo® easy H. Tavapärase 20 mm TACTO asemel on aluskatte küljes 50 mm laiune teibiriba. See lihtsustab ülekatete kleepimist ning tugevdab ühendust. Aluskatte paigaldamisel jätta teibiriba paani alaserva. Pärast aluskatte paigaldust eemaldada kattepaber teibilt ning siluda kleebitavad pinnad üle.

Permo® forte
Nelik-ülesehitus: kiht kihi peal, kõrgtehnoloogia ning kahekordne hüdrofobeering. Klöber Permo® forte näol on tegemist kõrgdifuussete aluskatete viimase põlvkonnaga. Täiendavalt juba loetletud Permo® -seeria toodete eelistele on Klöber Permo® forte rebenemiskindlalt armeeritud. Tänu sellele on kate väheveniv ning läbiastumiskindel. Nii pealmine kui ka alumine fliis on hüdrofobeeritud ja ei anna veepiiskadele ega läbiniiskumisele mingisugust võimalust.

Kõrgema klassi difusioontehnika optimaalsed näitajad.
Permo® forte kasutamisel pole peaaegu mingisuguseid piire. Kate on tugev ning kõrgdifuusne, mistõttu võib seda kasutada ka kõrgendatud nõudmiste korral kõikidel viilkatustel. Läbiastumis- ja libisemiskindel pealispind hõlbustab paigaldamist, tugev neljakihiline kate ei rebene juhusliku pealeastumise tõttu ning kaitseb konstruktsiooni teravuste ja ebatasasuste tingitud vigastuste eest. Klöber Permo® forte on optimaalne lahendus soojustatud katuse puhul ning tagab pikkadeks aastateks ruumides tervisliku kliima. Hüdrofoobne immutamine välistab agressiivsetest puidukaitsevahenditest tingitud läbiniiskumise.

Katuse aluskattematerjalide valikuga saad tutvuda meie e-poes vbh24.ee

Küsi lisainfot ja hinnapakkumist tootejuhtidelt: