Koskisen mööbliplaadid

Koskisen mööbliplaadid

KOSKISEN on Soome perefirma, mis on asutatud üle 100 aasta tagasi. Koskisen Oy plaaditehase toodang on mööblivalmistajate hulgas kõrgelt hinnatud. Koskisen mööbliplaadid valmistatakse ehtsast puidust puitlaastplaadist, kusjuures puidu osakaal mööbliplaadis on umbes 90%, ülejäänu moodustavad liim, vaha, kõvendi ja vesi. Liiv, puukoor ja muu ebavajalik eemaldatakse puidust enne mööbliplaadi tootmisprotsessi algust. Puhas tooraine tagab puitlaastplaadi kõrge kvaliteedi ja lihtsa töödeldavuse. Koskisen mööbliplaatide valikusse kuuluvad kahte tüüpi plaadid:

KoskiMel mööbliplaat

KoskiMel melamiinpealistusega mööbliplaat

KoskiMel on melamiinpaberiga pealistatud mööbliplaat, mida valmistatakse P2 ja P5 (niiskuskindel) tugevusklassides. KoskiMel pealistatud mööbliplaat täidab M1 klassifikatsiooni nõuded pealistusmaterjalide emissioonidele. KoskiMel mööbliplaadiga saab kiiresti ja lihtsalt valmistada kestva ja igasse interjööri sobiliku mööbli.
KoskiMel mööbliplaatide eelised:
– viimistletud, kulumiskindel pind,
– lai valik värve ja pinnastruktuure,
– pinna hea niiskuskindlus,
– lihtne puhastada,
– lihtne töödeldavus,
– tugevusnäitajad võrdsed kõikides suundades,
– keskkonnasõbralikud.
KoskiMel mööbliplaatide paksused: 8 – 40 mm  ja mõõdud: 1830 x 2750 mm
Pinnastruktuurid: puusüü (WG), kristall (CR), soft (SF), sile (SM), läikejoon (GL), matt (MT) 
Tihedus: sõltuvalt mööbliplaadi paksusest ja tüübist vahemikus 620 – 770 kg/m3 (P5), 550 – 740 kg/m3 (P2)
Dekooride valikuga saate tutvuda SIIN

KoskiPan pealistamata puitlaastplaat

KoskiPan on kõrge kvaliteediga pealistamata puitlaastplaat. Plaate valmistatakse tugevusklassides P1, P2, P4, P5 ja P6. Plaadi tihe pind võimaldab seda lihtsalt katta erinevate pealistusmaterjalidega.

KoskiPan plaatide kasutusvaldkonnad:
– põrandad, seinad ja laed
– sisseehitatav mööbel
– elutoamööbel
– köögi- ja vannitoamööbel
– töötasapinnad
– uksed ja paneelid
– näituse-, kaupluse- ja muu erimööbel
– P5 kvaliteet välistingimustesse kuivadesse kohtadesse
Paksus: vahemikus 6 – 40 mm
Mõõdud: 1220 x 2630 mm; 1290 x 3045 mm; 1830 x 2630 mm.
Eritellimusena on võimalikud mõõdud vahemikus 1200 – 1830 x 1830 -4580 mm
Tihedus: sõltuvalt plaadi paksusest ja tüübist vahemikus 600 kg/m³ – 800 kg/m³

Koskisen sahtlipõhja plaat, kummikattega sahtlipõhja plaat

Koskisen Continental kummimatiga sahtlipõhja plaat

Järjest rohkem on näha köökides sahtlite põhjas libisemisvastast kummimatti. Kummimati funktsiooniks on hoida asju sahtlis paigal ja summutada sahtli avamisel-sulgemisel tekkivat müra. Köögimööbli tootjatele on appi tulnud Koskisen, pakkudes lahendusena Continental kummimatiga sahtlipõhja plaati.

Koskisen Continental kummimatiga sahtlipõhja plaat on puitlaastplaat, millele on juba eelnevalt liimitud tugev ja kvaliteetne libisemisvastane sahtlipõhja matt.
Tavaliselt lõigatakse valmis sahtlipõhja plaat ja pannakse sahtel kokku. Järgneb vastavalt sahtli sisemõõdule rullist lõigatav kummimatt, mille osa mööblitootjaid sahtlipõhja liimivad. Päris mitu ajamahukat operatsiooni!
Koskisen Continental kummimatiga sahtlipõhja plaat aitab aga kokku hoida mööblitootja aega – eraldi ei ole vaja lõigata sahtlipõhja plaati ja libisemisvastast kummimatti, vaid piisab Koskisen Continental sahtlipõhja plaadi mõõtu lõikamisest ning võibki sahtlit kokku panema asuda. 

Kummimatiga sahtlipõhja plaadi värvivalikud on helehall, tumehall ja valge.

Koskisen Continental kummimatiga sahtlipõhja plaadid on mõõdus 16,4 x 1525 x 2750 mm

Loe ka
“Koskisen Continental – uutes toonides sahtlipõhjaplaat”
“Koskisen mööbliplaat nüüd 2 uut tooni”
“Koskiseni mööbliplaatide uued dekoorid”

 

Koskisen Zero mööbliplaat

Koskisen on välja tulnud uue innovatsiivse mööbliplaadiga Zero, mis on valmistatud biopõhisest toorainest. Tänu oma mitmekülgsusele ja vastupidavusele sobib Zero suurepäraselt mööblitööstuse vajadustega. Zero mööbliplaat on täiesti uut tüüpi sisustusplaat, mille fossiilne sideaine on asendatud taasutuva puidupõhise sideaine ligniiniga. Zero plaadi puidu tooraine pärineb Koskiseni tootmisprotsessidest. Puidupõhistel materjalidel on võrreldes taastumatute materjalidega oluliselt väiksem CO² emissioon.

Zero mööbliplaat vastab paindetugevuse ja sisemise tõmbetugevuse osas mööbliplaatideel seatud standarditele. Zero plaat on toodetud tugevusklassis P2, plaadi pind on tihe ja sile, mistõttu on seda lihtne katta.

Zero plaate saab saagida, puurida ja töödelda kõigi puidutöötlemiseks sobivate tööriistadega, sest kvaliteetset mööbliplaati on lihtne töödelda, see hoiab saelehed tervena. Heas korras hoitud saeketas lõikab paneele paremini ja toob kokkuhoidu seadme hoolduse arvelt.
Zero plaati on võimalik tellida kõikides Kosolseni melamiini dekoorides.

Loe ka
” Koskisen Zero mööbliplaat biopõhisest toorainest”