Puidukaitse, puiduimmutus

Puit on vastupidav ehitusmaterjal. Viimasel ajal on ehitusmaterjalina puitu suuresti asendama hakanud teras, betoon ja tellis ning ka plastid, sellele vaatamata ei ole puidu kasutamine ehitusvaldkonnas sugugi langenud. Pigem on puitmaterjali kogukasutus tõusnud ja silmitsi seistakse puitmaterjali nappuse ja jätkuva materjali hinnatõusuga. Ehituspuidu kasutajad teavad, et puitmaterjali kasutusea pikendamiseks kasutatavad lihtsamad vahendid on puitmaterjali peitsimine ja värvimine.
Pikaajaliseks konserveerimiseks-kaitsmiseks kasutatakse täna tööstuslikke puidukonservante ja immutusi. Lisaks autoklaavile mõeldud vaseimmutustele ja sinevastaseks töötluseks rakendatavale vannimmutusele leiate siit ka ülevaate raskemetallivabast veepõhisest puidukaitsest, mida saab rakendada töödeldes puitu nii vaakum-survega kui ka pintsli või rulliga peale kandes.
Ülevaate meie pakutavatest toodetest koos kirjelduste ja tehnilise infoga leiate altpoolt.

VBH tootevalikus on IMPRA Ι RÜTGERS Organics tööstuslikud puidukonservandid kaitseklassidele 1-4 (EN 335-1; NTR: B-A) ja nõustame kliente ka vastavate töötlusrakenduste läbiviimisel.

RÜRGERS Organics on juhtiv puidukaitse, pigmentide ja puiduviimistluse tootja. Impralit® tooted on tuntud oma tõhusa toimivuse poolest. RÜTGERS Organics´i kogemus puidukaitse kemikaalide valdkonnas ulatus 140 aasta taha. Edu taga on impralit® toodete vastavus Euroopa varieeruvatele oludele, mis on toodetele taganud tunnustuse kogu maailmas. RÜTGERS Organics turundab oma tooteid impra® kaubamärgi all.

Puidu kaitse-kasutusklassid
Ennetav kaitsetöötlus on ehituspuidu kaitsmisel kõige arukam lahendus. Erineva tasemega kahjustusriskidega puidu kasutuskohtade järgi kaitseklassidesse lahterdamine on parim lahendus saavutamaks optimaalse kulu ja parima kaitseklassiga töödeldud puitu.

Puidukaitsekonservandid

impralit® ACQ
Vasesooladel põhinev puidu surve-immutus konservant, kaitseklasside 1-4 töötlemiseks.
impralit® ACQ on pikaaegselt testitud kroomi- ja arseenivaba puidu surveimmutus konservant.

impralit® BSK-Effect
Sinevastane töötlus.
impralit® BSK-Effect on puidukonservant, mis on loodud lõikepuidu ennetavaks ajutiseks kaitseks sina ja hallituse eest saeveskites.

impralit® Cut-Guard
Otsakaitse lõikekohtade kaitse taastamiseks.
impralit® Cut-Guard on hilisemate lõiketöötluste poolt kaitseta jäänud lõikekohtade kaitse taastamiseks.

impralit® KDS
Vasesooladel põhinev puidu surve-immutus konservant, kaitseklasside 1-4 töötlemiseks.
impralit® KDS on suurima töötlusjõudlusega puidu surveimmutus konservant, mis lisaks vaseühenditele sisaldab biotsiidina polümeerset betaiini.

impralit® KDS-B
Vasesooladel põhinev puidu surve-immutus konservant, kaitseklasside 1-4 töötlemiseks.
impralit® KDS-B on boorivaba surveimmutus. Peamised biotsiidid: vaseühendid ja polümeerne betaiin.

impralit® TSK-40
Raskemetallivaba veepõhine puidu-konservant, kaitseklassidesse 1-3 (KK 3.1 ja 3.2) töötlemiseks (KK 3.1) kui vaakum-surve või pikaajalise sukeldamisega rakendamiseks (KK 3.2)
impralit® TSK-40 võimaldab mitmekesist rakendamist ehk erinevate töötlusviisidega puidule kaitse andmist: puitu sukeldades; flow-coat-laadselt üle kallates; pintsli-rulliga peale kandes või tugeva surve all töödeldes.

impralit® immutuste tüünimine
Autoklaavi vaakum-surveimmutatava puidu toonimine. Surveimmutatava puidu hallitusvastased lisandid. Kergimmutatava puidu toonimine.