Roca aknakäepidemed

Aknakäepide on küll pealtnäha väike ja tähtsusetu toode, aga selle mõju aknale võib olla suurem kui arvata oskame. Õige aknakäepideme leidmine ei pruugigi väga lihtne olla: valikus on erinevad mudelid, materjalid, funktsioonid, kujud ja värvid.

Anname Sulle 7 head soovitust aknakäepidemete valikuks:

1) Vali sobiv disain
Roca kolm aknakäepidemete tootesarja sisaldavad mudeleid igat tüüpi akendele. Kõikide vajaduste rahuldamiseks on Roca loonud mitmeid erineva disaini, haardemugavuse ja erinevate detailidega käepidemeid. Roca aknakäepidemeid iseloomustab ka hea vastupidavus ja töökindlus. 

2) Asukoht ja haardemugavus
Mõtle kindlasti läbi käepideme asukoht ja haardemugavus. Hea asukohaga ja kindlalt pihku sobituv käepide mõjub kvaliteetselt ja eksklusiivselt. Paljud käepidemed on liiga lühikesed, ulatudes vaid peopesa keskpaigani, mis raskendab akna avamist ja sulgemist. Sellepärast soovitame alati valida pikema käepideme, mis on ergonoomilisem ja lihtsamalt käsitsetav.

3) Lukk ja lapselukk
Klassikalistel lukustatavatel aknakäepidemetel asub lukk parema kasutusmugavuse tagamiseks lingi esiküljel. Kuid valikus on ka lukustatavaid käepidemeid, mille lukk asub lingi kohal. Tänu sellele on aknalukk ohutum, kenam ja diskreetsem ning jääb ära oht kahjustada akna avamisel lukuga seina või kätt. Kui hoones, kus aknakäepidemeid kasutatakse on lapsi, tasub kõikidele aknakäepidemetele paigaldada lapselukud. Vali kindlasti testitud ja nõuetele vastavaks tunnistatud tooted, et saaksid alati olla kindlel nende toimimises, vastupidavuses ja ohutuses.

4) Kasuta ühe projekti jaoks ühe ja sama sarja tooteid
Olenemata sellest, kas sinu projekt on sisse- või väljapoole avanevate või saksa tüüpi akendega, peaksid valima kõik aknakäepidemed ühest ja samast tootesarjast. Lisaks ühtsele kujundusele hõlbustab ja kiirendab see õigete tarvikute leidmist. 

5) Lähtu valiku tegemisel projekti tegelikest vajadustest
Lisaks sellele, et ühe projekti jaoks tuleks teha valik ühest ja samast tootesarjast, peaksid valitud tooted vastama projekti tegelikele vajadustele. Kvaliteedi, disaini, vastupidavuse ja otstarbe osas järeleandmisi tehes kasvab tarbetute kulutuste, rahulolematute lõppklientide ja projektide ebaõnnestumise oht. Vali tooted, mis vastavad sinu vajadustele, on töökindlad ja lubavad kombineerida erinevaid ja uusi funktsioone.

6) Ära unusta tarvikuid
Aknakäepidemeid võib olla vaja täiendada mitmesuguste isatoodetega nagu näiteks lapselukk. Lisatooted on ka turvaseadmed, pöördlukud ja rosetid. Lisatarvikute valikul tuleb samuti pöörata tähelepanu disainile, kvaliteedile ja vastupidavusele. Õigesti valikud tarvikud  tagavad akna terviklikkuse.

7) Mõtle pikemas perspektiivis
Mida harvem tuleb aknakäepidemeid puuduliku toimimise või kehva välimuse tõttu vahetada, seda parem. Sellepärast tuleb valiku tegemisel mõelda nii disainile, funktsioonidele, kvaliteedile kui ka toote hinnale.

Vali aknakäepidemed, mis on:
– aegumatu disainiga
– sulle vajalike funktsioonidega ja võimalusega neid ka lisada
– kõrge kvaliteediga, et saaksid olla kindel nende vastupidavuses
– kergesti kättesaadavad – ehk soodsa hinna ja piisava laovaruga või kiirelt juurdetellitavad.

Rohkem infot Roca valikust saad