Uksetehnikat igasse olukorda

dormakaba pextra+

Turvaline, sertifitseeritud ja patenteeritud Kaba pextra+
dormakaba pextra+ peavõtmesüsteemi patenteeritud südamik ja võti omavad eriti kõrget turvataset tänu erilisele võtme profiilile ja selle töötlusele. dormakaba pextra+ on preemiumklassi hammasvõtmega peavõtmesüsteem, mis on sobilik keerukate ja kõrgete turvanõuetega lukustuse projekteerimiseks.
Erilahendusega võtmeprofiil omab muugipaare nii vertikaal kui horisontaalsuunas. Kõik need muugid peavad olema õiges asendis, et võti võiks liikuda lõpuni südamikku ja võimaldaks pööramist. Murdmiskindlus on märgatavalt kõrgem tänu kõvasulam elementide ja puurimiskaitsete kasutamisele. Horisontaalsuunas paigutatud lukustuselemendid ja profiililugemisesüsteem suurendavad koodikindlust. Südamik sisaldab erilist isetsentreeruvaid muuke, mis kaitsevad just „bump“-avamise kui ka puurimise ja muukimise vastu.
Võtmel on uus täiustatud ja patenteeritud harusoon, mida saab valmistada vaid CNC pingis. Seda lahendust pole võimalik kopeerida tavalise võtmelõikusmasinaga. Südamik sisaldab selle elemendi kontrolliks eraldi muugisüsteemi, mis ei luba valest toorikust valmistatud võtmega teha täispööret ja seda mõlemas suunas.
Pextra+ süsteemis lukusüdamikke saab valmistada nii euro- kui skandinaaviastandardile vastavatele lukkudele. Pextra+ süsteemi saab kasutada kõigil kasutusel olevatel mehaanilistel lukkudel. See omakorda lubab peavõtmesüsteemi integreerida lisaks ustele ka luugid, tabad, seadmekapid jms.

FUHR – kõrgema klassi turvatunne


FUHR on keskmise suurusega perefirma, mille peakontor asub alates 1859. aastast Saksamaal Heiligenhausis. Heiligenhausi peakontoris töötab umbes 240 inimest. Siit juhitakse kõiki tegevusi – Saksamaal, Euroopas ja kogu maailmas. Rahvusvaheliselt aktiivse ettevõttena on FUHR-il hästi välja töötatud jaotusvõrk valitud turgudel, lisaks Suurbritannias, Madalmaades ja Poolas.
FUHR-i põhitegevuseks on kvaliteetsete ja turvaliste mitmepunktiliste lukustussüsteemide väljatöötamine majade ja korterite ustele. FUHR-i kaubamärk tähistab kõrgeid kvaliteedistandardeid ja järjepidevat edasist arengut eesmärgiga kaitsta kindlalt vara ja suurendada ukse töö mugavust.
Oma automaatsete, paanika- ja elektrooniliselt juhitavate mootorlukkudega on FUHR kehtestanud uued standardid ning on üks tööstusharu turuliidritest.
Multitronic 881 täielikult motoriseeritud mitmepunktiline lukustussüsteem on üks oma klassi kõige kaasaegsemaid turvasüsteeme. Sellega on kliendi soovid täidetud kõrgeima mugavuse, maksimaalse energiasäästu ja igakülgse ohutusega. Intelligentsed läbipääsusüsteemid, nagu nt sõrmejälgede skanner, raadiosaatja transponder, lugeja või koodlukk laiendavad edukalt mootorlukkude portfelli.
Selle sektori uusimad arengud kajastuvad SmartTouch mugavas juurdepääsus, mis on sarnane autotööstuses tuntud keyless go-ga või WLAN-i baasil asuva ukse avamissüsteemiga SmartConnect easy, mis võimaldab ukse haldamist nutitelefoniga.
FUHR Multitronic 881 pakub täielikult motoriseeritud mitmepunkti lukustussüsteemi.
Iga kodu juures on ülimalt tähtis turvalisus, mugavus ja säästlikkus ning suur roll kõige selle saavutamisel on ustel sh just uste lukustusel. FUHR Multitronic 881 lukustussüsteem aitab oluliselt kaasa ukse turvalisemaks, mugavamaks ning säästlikumaks muutmisel.
Mugavus
Lukustussüsteemi avamine ja sulgemine toimub elektrooniliselt, pealtnäha justkui iseenesest. Kohe peale ukse sulgumist lukustub uks lukumootori jõul automaatselt kiiresti ja turvaliselt.
Turvalisus
Toote pika eluea ja jätkuva usaldusväärsuse tagab juba Fuhr tootenimi, mille taga on tippkvaliteediga materjalid ja põhjalik testimine. Süsteemide koostöö vastab kõrgeimatele rahvusvahelistele turvanõuetele.
Energiasääst
Alatise mitmepunktilukustusega on tagatud pidev hermeetilisus – soojus jääb hoonesse ning konditsioneeritud õhk ei pääse välja.
Ligipääs
Täismotoriseeritud mitmepunkti-lukustussüsteemi Multitronic 881 abil on mitmeid võimalusi parandada hoonete ligipääsetavust. Probleemiks pole ka invalahendused – Multitronic 881 võimaldab ukse avamist nupuvajutusega. Käepideme madalaim kõrgus võib olla 850 mm ning lisaks saab luku panna tööle koos ukseautomaatikaga.
Raadiovõti
Ühte krüpteeriud raadiovõtit saab kasutada kuni nelja erineva rakenduse aktiveerimiseks.

GEZE käändukseautomaatika ECdrive Inside

Elekromehaaniline käändukseautomaatika ühepoolsele siseuksele
GEZE on välja töötanud EC­drive Inside-ukseautomaatikaga seadme, mis on maksimaalselt turvaline ja optimaalse disainiga. Tänu väikestele mõõtudele saab seadme paigaldada ukselehe sisse peitu (min. ukselehe paksus 55 mm). Automaatika vastab kõrgetele turvanõuetele DIN18650 ja EN16005. Lisades tugiakusüsteemi, töötab see turvaliselt ka peale elektrikatkestust.

 • Mõõdud: kõrgus 61 mm, pikkus 566 mm, laius 45mm
 • Ukselehe kaal kuni 125 kg
 • Ukselehe laius (min-max) 700 – 1100 mm
 • Ukselehe avanemise nurk max 110°
 • Töötemperatuuri vahemik -15 kuni +50°C
 • Töötab low-energy ja automaatrežiimis

ECdrive Inside-automaatika kasutusvõimalused: hotellid, kauplused, haiglad, kodu ja kontor.

GEZE käändukseautomaatika Powerturn
Täisautomaatne automaatika seade ühe- ja kahepoolsetele sise- ja välisustele.
Powerturn-automaatika sobib ka kõige nõudlikumatele läbipääsulahendustele. Võimas masin avab laiad ja rasked (kuni 600 kg) uksed. Seadet võib kasutada kuni 300 kg raskustel ja kuni 1350 mm laiadel tuletõkkeustel. Unikaalses Smart swing-töörežiimis avab seda kergelt ja turvaliselt laiad ja rasked tava- ja fassaadiuksed. Powerturn on varustatud eelpingestatava sulgemisvedruga, mis töötab stabiilselt peale esimest seadistust.

 • Mõõdud: (kõrgus X pikkus X laius) 70 X 720 X 130 mm
 • Ukselehe kaal 600 kg
 • Ukse soovituslik laius kuni 930 mm
 • Ukselehe kaal kuni 300 kg kuni 1350 mm laiadele tuletõkkeustele
 • Paarisuste laius 1480 (1600 liugvarrega)- 3200 mm
 • Ukselehe laius (min-max) 800-1600 mm
 • Ukselehe avanemise nurk max 136°
 • Eelseadistatav sulgemisvedru jõud EN4-EN7
 • Töötemperatuuri vahemik -15 kuni +50°C
 • Töötab low-energy-, smart swing- ja automaatrežiimis

Powerturn-automaatika kasutusvõimalused: sise-ja välisuksed, hotellid, hooldekodud, kauplused, haiglad, toidutööstus, kodu ja kontor.

TECTUS® – tänapäevane peithing nüüd ka klaasustele!

Juhtiva uksehingede tootja SIMONSWERK AG valikusse on nüüdsest lisandunud midagi erilist – TECTUS peithinged klaasustele.
Suured moodsad klaaspinnad, avarad vaated, minimalism ja soovitav akustiline eristamine tekitab väljakutseid kõigile sh ka tarvikute tootjatele. Ideaalses lahenduses ei soovita näha uksel ei hingesid ega ka lukustust. Paraku füüsikaliselt ei ole veel täna hingedeta ust võimalik avada ega ka lukuta ust lukustada.
TECTUS Glass lahendus on suund sinnapoole. See on osake ihaldatud minimalismist, liikumine ei millegi nähtava poole.
SIMONSWERK pakub lisaks lahendust klaasuste jaoks, mis ei sisalda mitte ainult hingesüsteemi TECTUS Glass, vaid lisaks komponentidena magnetilisi sulgureid ja minimalistlikke käepidemeid.
Hinged sobivad:

 • 8-10 mm karastatud klaasile.
 • Uksele kaaluga kuni 60 kg (2019. aasta algusest valikus ka 80 kg hinged)
 • Ukselehele, mis klaasitöötlust ei vaja.
 • Valikus viimistlused: roostevaba harjatud, valge (RAL9016), tumehall (NCS S 8000-N)
 • Hinged on 2D reguleeritavad.
 • Sobivad nii puidust, alumiiniumist kui ka terasest lengidele.

TECTUS® ENERGY
Tectus® Energy hinged säilitavad kõik TECTUS® hingesüsteemi tehnilised ja visuaalsed omadused sh. koormustaluvuse, hooldevabaduse ja hea disaini.
Tectus muud funktsioonid on järgmised:
kaabel ühildub enamiku praeguste elektriliste lukkude, meediaseadmete, LED-ekraanide ja muude vooluvarustusega seadmetega.
hõlpsasti paigaldatav lisatav / lahutamatu pöördpolaarsusega kaitstud pistikühendus integreeritud pingutusmaanduriga.
avamisnurk 180°, ilma pingutuse ja kahjustusteta töö ajal.
kõik energiahinged sisaldavad 16-juhtmelist integreeritud lintkaablit, mille pistikühendused on ümmarguse kaabli mõlemas otsas. Integreerituna tähendab see seda, et kaabel pole nähtav.
Kaablikomplekt koosneb kahest ümmargusest kaablist, mis on varustatud spetsiaalsete lintkaablitega kinnitustega reversopolarisatsiooniga ühendatud pistikupesast: üks 3,0 m (118 tolli) kaane raami jaoks, teine ukselehe 3,0 m (118 tolli) ümmargune kaabel.
Max Pinge: 60 V
Max Praegune: 0,8 A

COLCOM Biloba Evo- minimalism ja uudsus

Uued integreeritud uksesulguriga Biloba Evo klaasuste hinged on mõeldud kasutamiseks stopfunktsiooniga sise- ja välis­ustel.
Esimene omalaadne hing reguleeritava sulgumiskiiruse ja lõpu kinnitõmbega võimaldades ukse avamist kuni 180°. Soovi korral saab tellida ka isesulguvat hinge vahemikus 90° – 180° vabakäiguna liikuvana ning 90° lahtihoidva funktsiooniga koos lõpupidurdusega enne ukse sulgumist.
Hinges olev amortisaator tagab hinge toimimise ka ekstreemsetes oludes.
Sobib kasutamiseks klaasustel paksusega 8-21,52 mm.
Maksimaalne uksekaal 120kg.
Sulgumispunkt on reguleeritav.
Kasutatav seinalt klaasile ja 180° klaasilt klaasile lahenduste korral.
COLCOM Magnetica – moodsa disainiga magnetlukk klaasustele.
Magnetica klaasukse lukk on tänapäeval populaarse magnetkeelega lukk kasutamiseks täisklaasist siseustel. Lukk sobib nii pendelustele kui ka lengis või stopperiga ustele. Lukukeele sulgumine on erinevalt tavalisest tuulekeelest uskumatult vaikne. Magnetica sobib oma kasutusomaduste poolest nii kontorisse kui koju.
Lukke on laias värviskaalas, alates tavalisest anodeeritud alumiiniumist kuni kuldse ja musta viimistluseni välja.
Klaasust saab elektrooniliselt avatavaks ja lukustatavaks teha ilma kaableid vedamata Colcom Magnetica luku ja dormakaba exivo elektroonilise südamikuga.

Athmer uksetihendid

Athmer on välja töötanud ja tootnud automaatseid uksetihendeid juba üle 60 aasta. Kogemused, järjepidev uuenduslik vaim ja kompromissitu pühendumine kvaliteedile ning kliendile on toonud aja jooksul ettevõttele juhtpositsiooni.
Athmer pakub õiget lahendust praktiliselt igat tüüpi rakenduste jaoks – nii uute ehitiste kui ka renoveerimisprojektide puhul. Lisaks akustilise-, suitsu- ja tuletõkkeuste automaatsetele uksetihenditele on tootevalikus ka kiirguskaitse automaattihendid, suurte põranda ja ukselehe vahekauguse kõikumistega uste automaattihendilahendused ning näpukaitsesüsteemid.
Athmer inside – see kehtib Saksa kantselei büroode, Berliini luksushotelli Adlon või Dubai Burj al Araabri uste kohta.
Kuid mitte ainult seal – Euroopas ja kogu maailmas leidub arvukaid lasteaedasid, haiglaid, koole ja büroohooneid, kus on uste küljes just Athmer lahendused.
Athmer NR-32 Unisafe teeb uksed turvalisemaks.
Näpukaitse on käändukse täiendav turvasüsteem, mis tagab, et sõrmed ei jääks ukse tagumise serva ja piida vahele.
Athmer NR-32 Unisafe on uut tüüpi CLICKsystem. Võrreldes varasemaga on uus süsteem märgatavalt stabiilsem. Lisaks võimaldab ta turvakardinat lihtsalt lahti võtta, hooldada ja puhastada. Athmer NR-32 Unisafe’i saab paigaldada nii sise- kui välisustele, soovitatav on kasutada sama disainlahendust terves hoones.
Uus disain sobib käidavatesse ja rahvarohketesse kohtadesse (näiteks haiglad), sest on madalam ja vähem märgatav. Nii ei jää see näiteks ette kärudele või kanderaamidele. Kuna Athmer NR-32 on madalama disaini ja kitsama koosteprofiiliga, siis sobib hästi kokku paanikasulustega – uksele jääb rohkem ruumi kinnituseks.