Seinasisene lükanduks

Seinasisene lükanduks ehk pocket-door uks on oma olemuselt nn taskusse liikuv uks, mis ei avane väljapoole nagu tavalised hingedega uksed. Uksed ripuvad ülesse lakke kinnitatud siinidel, liiguvad ülaratastel ning põrandal on alajuhik. Täielikult avatud uksed liiguvad täies ulatuses seina sisse ja on silmale nähtamatud. Suletuna näevad nad välja nagu tavalised uksed või osa seinast. Seinasisesed uksed on ruumisäästva efektiga ja seetõttu eriti sobilikud garderoobitubade, vannitubade või kodukontori eraldamiseks teistest ruumidest. Lisaks on seinasisese lükanduksega lahendus sobiv lahendus hoonetes, kus on vaja liikuda ratastooliga.

Tavalised uksed vajavad avanemiseks-sulgemiseks ruumi ja selle taha jääb ligipääsmatu 8-10% ala. Seinasisese lükandukse ehk pocket-door ukse puhul liigub ukseleht seina sees olevasse raamistikku, mis annab olulise ruumisäästu ja võimaluse kasutada vabanenud ruumi otstarbekamalt. Arvutuste kohaselt annab seinasiseste lükanduste kasutamine 100 m² suuruses elamus kasulikku ruumi juurde 8m². 

Tänapäeval on seinasisesed lükanduksed tegemas võidukäiku tänu kvaliteetsele furnituurile, mis peab nõuetekohase paigalduse korral ilma reguleerimata vastu vähemalt 5 aastat. Vaikimisi reegliks on kasutada suurema kandevõimega rattaid ja kõrge kvaliteediga ülemist juhtsiini, mis tagab rataste sujuvama liikumise.

Seinasiseste lükanduste ehk pocket-door uste miinuseks on see, et neid kasutades peab arvestama seinasisete elektrijuhtmete, pistikupesade ja lülititega, sest uks vajab seina sees liikumiseks ruumi. Miinuseks on ka seinasiseste lükanduste väiksem helikindlus standard ukselahenduse korral. Küll on Scrigno tootevalikus olemas ka spetsiaalne mürakindel lahendus Scrigno Acoustic (Rw=39dB) ja tulekindel lükandukse süsteem.

Loe ka “Mis on pocket-door uksed?”
Tutvu Scrigno Doorkit tootelehega SIIN
Seinasisesed lükandukse komplektid leiad ka meie e-poest vbh24.ee

Scrigno pocket-door